Kurz kreslení PMH Mnetěš

Nové

Dvoudenní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou pro dospělé a starší děti. Kurzy v Mnetěši jsou pořádány od roku 2013. Naučíte se kreslit a perfektně pracovat s tužkou. Osvědčenými postupy se naučíte dívat kolem sebe tak, abyste to, co vidíte, dokázali přenést nejen na papír, ale třeba i na plátno. Pro VÝBĚR TERMÍNŮ klikněte vpravo na ZOBRAZIT. Poté se načte otevřená stránka a můžete vybírat.

Více informací

0,00 Kč

Více informací

Pochopíte způsob realistického vnímání věcí kolem sebe – ke kreslení se totiž nepotřebujete naučit kreslit, ale vnímat linie, prostor, proporce, světla a stíny. Není to nic těžkého, jen musíte vědět, jak na to. Kurz je určen pro dospělé. Pro mladší děti není vhodný, jelikož cvičení, díky kterým se naučíte kreslit, jsou pro děti nudná a nebaví je.
Kurzy pořádám převážně v mém ateliéru v Mnetěši u Roudnice n.L. , z Prahy to je 20 minut jízdy po dálnici D8 směr Teplice. Sledujte aktuální PŘEHLED TERMÍNŮ KURZŮ.
Na kurzy s sebou: hrneček na nápoj ( káva a čaj ode mě zdarma), pohodlné oblečení, přezůvky. Pomůcky na kreslení a malování nenoste. Můžete si přinést libovolné předlohy, podle kterých budete kreslit, či malovat. Oběd: NENÍ ZAJIŠTĚN!  V ateliéru je možné zakoupit nudlové polévky do hrnečku, české kvality, bez glutamátů. Pokud si přinesete vlastní oběd, NENÍ možnost jej ohřát! Káva a čaj bude k dispozici ode mě zdarma.
Sobota 10:00 až 17:00, pokračování v neděli od 10:00 do 15:00 hod.
Předlohy mám, ale pokud si chcete přinést vlastní, pak papír A4, který bude zaplněn hlavou. Ale pozor, předloha nesmí být rozmazaná!
Proč si máme kreslit?  
První výtvarný projev u člověka na sebe nenechá dlouho čekat. Ten, kdo má vlastní děti ví, že takovýto projev začíná již v prvním roce života. Abstraktní malby na zdi pomocí tužky, čokolády na pohovce, či krému napatlaného na obrazovce televize, nelze přehlédnout a v paměti rodiče zůstanou po celý život.  
Pokud se ohlédneme zpět, výtvarné počiny se datují, kam až historie lidstva dosahuje. Pravěké umění symbolizují jeskynní malby a rytiny. Toto umění lze nalézt v jeskyni Altamira ve Španělsku a Lascaux ve Francii. Egyptské umění se vyznačuje především hieroglyfy a reliéfy zdobily hrobky faraonů a králů. Období Říma je známé pro své malby na stěnách vykopávek v Pompejích, bájné krajiny a mytologické výjevy. A v období Byzantského umění se rozšířila malba portrétů, svatých obrázků a mozaiky. 
Výtvarná tvorba je velmi oblíbený čas, zejména pro kreativní lidi. Ale někteří lidé by si ji dobrovolně nevybrali. Proč tomu tak je? Lze jen těžko říci, ale může to být i tím, že v dětství neměli toho správného průvodce touto zajímavou činností. V dnešní době je dostupné nepřeberné množství nabídek kurzů, které mohou pomoci najít cestu k této relaxační a také ozdravující činnosti. A tak je možné se v dnešní době ve výtvarné tvorbě velmi realizovat a experimentovat. 
Na trhu se nabízí kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Laik možná netuší, co si pod takovým názvem má představit. Název vyzdvihuje termín pravá mozková hemisféra, ale na kurzu se používají hemisféry obě. Pravá i levá. Pravá hemisféra je kreativní část mozku a tu je třeba probudit. Tato část mozku nám plnohodnotně funguje už při narození a důkazem jsou nádherné úsměvy spících novorozených miminek. Je to ta oblast mozku, díky které se nám zdají sny. Lidé, kteří jsou ve svém životě více kreativní, rády tvoří a seberealizují se manuální činností jako např. šitím, pečením nádherných dortů, ale třeba i pletením z proutí, či vyráběním ze dřeva, z kovu, atd. Tito lidé používají přednostně pravou hemisféru. Ale i přesto se jim nedaří nakreslit obrázek tak, jak by si ho představovali, jelikož se potřebují naučit vnímat více reálně svět kolem sebe. Vidět linie, prostor, proporce, světla a stíny, naučit se odhadnout vzdálenosti. A lidé, kteří mají upřednostněnou hemisféru levou, tak ti jsou více zaměření na analytiku. To jsou převážně v zaměstnání účetní, matematici, plánovači, … A i u těch se dá probudit jejich spící pravá hemisféra, která má pomyslně na sobě nános logiky. 
Na takovém kurzu se člověk osvědčenými postupy naučí dívat kolem sebe tak, aby to, co vidí, dokázal přenést nejen na papír, ale třeba i na plátno. Naučí se kreslit a perfektně pracovat s tužkou. Ono totiž i obyčejné kreslení má jistá pravidla a vydá se u něj mnoho energie, jako u čehokoliv jiného, co děláte poctivě. Vzpomeňte na Leonarda da Vinciho. Úspěšný malíř, ale také sochař, architekt, konstruktér a vynálezce. Díky jeho preciznosti a přesnosti dnes můžeme obdivovat jeho nádhernou Monu Lisu nebo nástěnnou malbu Poslední večeře, ale také vynalezl vrtačku, skafandr, kulomet, …
A proč bychom vlastně měli kreslit? Je to úžasný jednoduchý nástroj, jak se v dnešní uspěchané době odreagovat. Tužku a papír najdete kdekoliv, a i obyčejné čmárání z nás dostane psychický přetlak. Jelikož při kreslení jsme ponořeni do sebe, třídíme si myšlenky, promítáme si krásné věci, ale třeba i křivdy a špatné životní situace. A při tom promítání je přes ruku odevzdáváme pryč. Opouští naše tělo. Čistit duši je totiž nesmírně důležité. Stres a napětí musí z těla ven. Pokud si je tam necháme, doslova nás začnou zevnitř požírat. A pak začne churavět fyzické tělo. Jak je to možné? Nu, každý máme nějak nastaven imunitní systém. V těle si neseme, mimo jiné, mnoho genetických informací, viry a bakterie a náš imunitní systém je drží pěkně pod zámkem. Ale pokud máme psychickou zátěž a ta je dlouhodobá, imunitní systém se oslabuje a některé ty zámky musí odemknout. A tak se ven dostane třeba rýma, kašel, ale bohužel i závažnější nemoci. Proto je důležité udržet v pohodě hlavně psychiku, klidnou duši a mysl.
A protože všichni víme, že jedna uspokojená potřeba vyvolává touhu uspokojit potřebu jinou, stává se z kreslení nekonečný příběh, díky kterému si můžete plnit sny. Můžete kreslit třeba pro své kamarády obrázky pro radost, vydat si vlastní kalendář nebo třeba ilustrovat knihu.
s