MŮJ BLOG

Toto je místo, kde moje myšlenky vyplují z útrob mé hlavy na světlo světa. Ne všechny, nelekejte se! Ale jen ty, které si myslím, že by mohly být ku prospěchu čtenáři. Dám nahlédnout více do mého uměleckého světa. Občas tu zmíním nějakou pro mě podstatnou věc, někdy pro změnu  vtipnou událost a jindy se pokusím i o nějaká moudra, ať už moje, či převzatá.

1. JAKÉ FOTKY JSOU VHODNÉ PRO PORTRÉTOVÁNÍ?

Správně zvolená fotka je nejdůležitější částí objednávky, pokud chcete mít krásný obraz. Chápu, že laické oko jen těžko pozná, co pro mě znamená " fotka vysoké kvality ". Dříve jsem dělala kompromisy a brala zakázky s méně kvalitníma fotkama. Od nynějška prosby, že lepší nemáte neberu a budu nekompromisní. Za ty peníze, co mi posíláte, chci, aby jste měli to nejlepší, co dokážu a víc dokážu z krásných fotek.

Takže pár ukázek…

Krásná fotka: je fotka v dostatečném rozlišení velikosti do 10 MB, rozlišení 3820x2545 , čistá, ke když se podívám na detail, vidím toto... ( kreslený detail tohoto oka připravuji )

Výsledek z krásné fotky...

 

Špatná fotka: je fotka malého rozlišení, focená z dálky, plná stínů nebo třeba i fotka typu "selfí", která je focena příliš z blízka nekvalitními objektivy, které deformují obličej. Když kliknu na detail vidím toto...

  

Výsledek ze špatné fotky... rozmazané linie se špatně zachycují a tak i kresba ztrácí podobu. Je těžké kreslit podle rozmazané fotky. Na tento výsledek opravdu nejsem pyšná. Oči unavené z touhy vidět, co vidět není mi leda zaručí, že nevidím téměř nic a proto všechno je na kresbě špatně.

 

Když se chci podívat na detail, tak vidím toto... a také jen " toto" jsem schopná nakreslit. A stejně ani tak se mi to nepovede.

 

Mrkněte, jaké jsem schopna zachytit detaily z kvalitní fotky a jaký výsledek je ze špatné fotky.


s